Miroslav Kalina: Meruňkový koláč

_MG_8443

Tradiční český recept na meruňkový koláč s drobénkou od výborného kuchaře Miroslava Kaliny. Oslaďte si život klasikou od šéfkuchaře gourmet restaurantu Kalina Cuisine & Vins. V České republice působil v restauracích Bazar, Aqua, Kampapark, Šípek Bistrot či v restauraci pražského hotelu Hoffmeister ADA. V zahraničí pak v michelinských restauracích Oro, Krone a Les Prés d‘Eugenie.

Suroviny: meruňky, želírovací cukr

Suroviny kynuté těsto: 80 g másla, 20 g sušeného droždí, 1 – 2 čajové lžičky soli, 0,5 kg polohrubé mouky, 2,5 dcl mléka, 80 g cukr moučka, 2 žloutky

Suroviny drobénka: 50 g másla, 50 g cukru, 50 g mouky

Postup: Ze všech ingrediencí vypracujeme hladké těsto. Necháme v teple nakynout, vyválíme, vložíme do formy a necháme ještě lehce vykynout cca 20 minut. Těsto opatrně vymažeme meruňkovou marmeládou, aby se neporušilo a do ní kladu nakrájené meruňky smíchané s želírovacím cukrem v poměru přibližně 3:1. Meruňky je dobré skládat slupkou dolů, aby v průběhu pečení nepouštěly šťávu. Vytvoříme si drobénku zamícháním másla, mouky a cukru za studena. Následně koláč posypeme a dáme péct do trouby na 140 až 150 °C přibližně 40 až 50 minut.

Recepty šéfkuchaře Miroslava Kaliny jsou spolu s perfektně zvolenými víny součástí balení SvětemVína.cz. V pohodlí domova si díky nim můžete užívat bílá i červená vína v dokonalých kombinacích s jídlem. Kombinace vymýšlí náš sommelier Jakub Přibyl, který je zodpovědný i za výběr vín. Součástí balení Světem Vína jsou také videodegustace, karty o víně a doporučení na snoubení s delikatesami. Aktuální informace najdete na našem Facebooku.

Text: Miroslav Kalina a František Coufal, Foto: František Coufal

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.


banner image

SvětemVína.cz
Každý měsíc vám vybereme a zašleme dvě skvělá vína až domů.